Upravit stránku

Nízkotlaký pomocný ventilátor pro bytové domy

Pro optimalizaci výkonu přirozeného šachtového větrání.

Popis:

Snadno instalovatelný na vyústění větrací šachty díky chytře vyřešenému podstavci zajišťuje nízkotlaký ventilátor VBP celoročně uspokojivé průtoky při zachování přirozeného šachtového větrání. Kombinuje účinnost s úsporným provozem a brání vzniku opačného proudění zvláště v přechodném období a v létě. Jeho průtoková charakteristika umožňuje instalaci na bytových domech. Jeho nízký tlak umožňuje zachování stávajících průduchů.

Výhody:

  • Nízká spotřeba energie (umožňuje fungování přirozeného šachtového větrání,
    i když není v chodu - žádná tlaková ztráta)
  • Jednoduchá instalace (jednotlivé části jdou lehce namontovat)
  • Jednoduchá údržba (lehce přístupné části, lehce odnímatelný kryt).

Jednoduchý patent na provoz pasivního komínového větrání

Speciální tvarování VBP eliminuje jakoukoliv ztrátu tlaku I při jeho vypnutí. Jeho centrální lopatky jsou paralelní k průtoku vzduchu, tlak je při provozu generován statickými lopatkami, které jsou umístěny mimo vertikální průtok vzduchu. Tudíž je umožněn normální provoz pasivního komínového větrání i době kdy je ventilátor vypnutý.

Sériově zapojený vypínač

Ve verzi VBPms (řídicí systém), je pomocný ventilátor řízen samostatně pro každý komín bytového domu. Řídící jednotka řídí provoz a výkon několika připojených ventilátorů VBP. Řídící skřínka také umožňuje řídit ventilátory na základě teploty.

Technická specifikace:

Rozměry VBP (v mm)

Graf průtoku vzduchu

Dokumenty ke stažení:

Technická datapdf245.77 KB
Nahoru