Nucené (řízené) větrání pro bytové domy

Vzduch je přiváděn přes přívodní štěrbiny v obytných místnostech (obývací pokoj, ložnice, pokoj, …) a odsáván je přes technické místnosti (WC, koupelna, kuchyň) odsávacími mřížkami (2) reagujícími na relativní vlhkost. Tyto komponenty umožňují řídit průtok vzduchu podle potřeb každé místnosti.

Výměna vzduchu v bytovém domě je zabezpečena centrálním ventilátorem (3). Ten je umístěn na střeše nebo terase bytového domu.

 

1přívodní štěrbiny

24 hodin denně zajišťují přívod čerstvého vzduchu do obytných místností (obývací pokoj, ložnice, pracovna, jídelna). Množství přiváděného vzduchu, záleží na vnitřní vlhkosti v místnosti, která se během dne neustále mění.

2. odsávací mřížky

Instalují se do technických místností (koupelna, WC, kuchyň), kde odvádí znehodnocený vzduch. Množství odváděného vzduchu je variabilní. Odsávací průtok je závislý na míře vlhkosti (znečištění) v místnosti. Maximální průtok se aktivuje pohybovým čidlem nebo vypínačem. Mřížky jsou napojeny na ventilátor.

3. centrální ventilátor

Centrální ventilátor je umístěn na střeše nebo terase bytového domu a zabezpečuje stálý odtah znehodnoceného vzduchu přes šachty. Výkon ventilátoru se volí přesně podle potřeb bytového domu.

Větrání přizpůsobené potřebám během 24 hodin

Tento systém větrání optimalizuje rozložení vzduchu uvnitř bytu.
Díky hygroregulovatelným štěrbinám pro přívod vzduchu je vzduch přednostně usměrňován do místností, které ho potřebují. Omezuje tepelné ztráty v místnostech, kde se nikdo nezdržuje a umožňuje správně větrat místnosti během dne i noci.

denní potřeba noční potřeba

Vzduch je přednostně dodáván do místností, kde se přes den nejvíce pohybujeme (obývací pokoj, jídelna, kuchyň). Protože zde se tvoří vlhkost (dýcháme, pohybujeme se, atd,). Dále se vzduch pomalu šíří bytem až do technických místností, kde je odsávám a to vše je řízeno na základě vlhkosti. (Přívod vzduchu do ložnice je během dne minimální, zde není potřeba zbytečně větrat.)

V noci potřebujeme čerstvý vzduch do ložnice, kde spíme. Přívody do ostatních místností jsou přivřené. Vzduch pomalu šíří bytem až do technických místností, kde je odsávám a to vše je řízeno na základě vlhkosti.

KAŽDÁ MÍSTNOST JE INDIVIUÁLMĚ ŘEŠENA NA ZÁKLADĚ VLHKOSTI

Tisknout


Rychlý kontakt

BRISTEC CZ s.r.o.
Spojovací 722
533 41 LÁZNĚ BOHDANEČ

Tel.: +420 775 131 889
Tel.: +420 608 977 215 (fakturace)
E-mail:  


Kvalita vzduchu a úspora energie
s námi si nemusíte vybírat


© 2019, Bristec cz s.r.o. – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na CMS WebArchitect | SEO a internetový marketing